Loader

Pep-r Ölçeği Eğitimi (psiko Eğitimsel Profil Ölçeği-revize)

Hedef Kitle

● Psikolog   ● PDR   ● Özel Eğitimci  
● Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı   ● Okul Öncesi Öğretmeni   ● Sınıf Öğretmeni 
● PDR   ●Psikolog   ●Sınıf Öğretmeni 
● Yukarıdaki bölümlerde okuyan üniversite son sınıf öğrencileri. 
Pep-r Ölçeği Eğitimi (psiko Eğitimsel Profil Ölçeği-revize)

PEP-R ( PSİKO- EĞİTİMSEL PROFİL ) ÖLÇEĞİ EĞİTİMİ PROGRAMI NEDİR?

Eric Schopler ve arkadaşları tarafından ABD’de geliştirilen ve 30’dan fazla ülkede kullanılan TEACCH programının çocukluk dönemi ölçeği olan PEP (1972)in 1979 da revize edilen formu olan PEP-R Otizm Spektrum Bozukluğu grubunda yer alan 0-12 yaş arası çocukları gelişimsel ve davranışsal alanda değerlendiren, bireysel eğitim programı (BEP) hazırlanmasına olanak veren bir değerlendirme aracıdır.

PEP-R ile çocuğun yedi gelişim alanında (taklit, algı, ince motor, kaba motor, el-göz koordinasyonu, bilişsel ve sözel alanlardaki) hâlihazırdaki düzeyi, yeterlilikleri ve yetersizlikleri belirlenmektedir. Bunun yanı sıra, her gelişim alanında gelişmekte olan beceriler belirlenerek BEP gelişimsel alan programı hazırlanmaktadır.

Davranışsal alanda ise çocuğun, otistik davranış özelliklerinin yoğunluğu dil, ilişki ve duygulanım, oyun ve materyallere ilgi, duyusal tepkiler olmak üzere dört alt alanda otistik davranış özelliklerinin yoğunluğu değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda BEP davranışsal alan hedefleri belirlenmektedir.

 

DİKKAT!

  1. Bu eğitim, PEP-R’ın psikometrik özellikleri, maddelerin içeriği, özellikleri ve uygulamasını kapsamaktadır. Her maddenin uygulaması Hollanda ve Türkiye’de yapılan video çekimleri üzerinden yapılacak ve bir örnek öğrenci için BEP hazırlama süreci (performans raporu ve eğitim hedefleri) öğretilecektir.
  2. Dileyen katılımcılar yaptıkları uygulamalar için süpervizyon alabilirler. Bunun için katılımcıların 5 test uygulaması yapması ve bir uygulamayı videoya kaydetmesi gerekmektedir. Video kayıtları Yrd. Doç. Dr. Alev GİRLİ ve Psikolog Dr. Semra ÖZTÜRK tarafından izlenerek online geri bildirim verilecektir.
  3. Katılımcılara DİLGEM ve PROLOG TURKEY onaylı 16 ders saati süreli KATILIM BELGESİ verilecektir.
  4. Kontenjan 60 kişi ile sınırlıdır.
  5. Ücret: 750 TL+KDV (Dileyen katılımcılar eğitim ücretini KREDİ KARTI seçeneğini tercih ederek peşin fiyatına 12 taksit imkanıyla ödeyebilirler.)
  6. Kesin kayıt için katılımcıların aşağıdaki linke tıklayarak ürün satın alır gibi eğitimi satın almaları gerekmektedir. Eğitim linki: https://www.prologturkey.com/tr/pep-r-olcegi-egitimi-psiko-egitimsel-profil-olcegi-revize---u

KURUMSAL EĞİTİMLER